Instalowanie Gettext-0.12.1

Estimated build time:           7.2 SBU
Estimated required disk space: 55 MB

Zawartość Gettext

Pakiet Gettext używany jest do internationalizacji i lokalizacji (ustawiania opcji narodowych). Programy można kompilować z Obsługą Języków Narodowych (Native Language Support -- NLS), która umożliwia wypisywanie ich komunikatów w narodowym języku użytkownika.

Instalowane programy: autopoint, config.charset, config.rpath, gettext, gettextize, hostname, msgattrib, msgcat, msgcmp, msgcomm, msgconv, msgen, msgexec, msgfilter, msgfmt, msggrep, msginit, msgmerge, msgunfmt, msguniq, ngettext, project-id, team-address, trigger, urlget, user-email oraz xgettext

Instalowane biblioteki: libasprintf[a,so], libgettextlib[a,so], libgettextpo[a,so] oraz libgettextsrc[a,so]

Zależności Instalacyjne Gettext

Gettext zależy od: Bash, Binutils, Bison, Coreutils, Diffutils, Gawk, GCC, Glibc, Grep, Make, Sed.

Instalowanie Gettext

Przygotuj Gettext do kompilacji:

./configure --prefix=/tools

Skompiluj programy:

make

Zestaw testowy tego pakietu wykonuje liczne sprawdzenia, aby upewnić się, że jest on prawidłowo zbudowany. Jednakże tutaj, w Rozdziale 5 wiadomo, że przy pewnych warunkach w systemie macierzystym, podczas testów pojawią się komunikaty o błędach -- na przykład, jeśli znajdzie na komputerze macierzystym kompilator Javy (Java compiler). Zestaw testowy Gettext zajmuje bardzo dużo czasu i nie jest uważany za krytyczny (szczególnie ważny). Dlatego nie zalecamy tu jego wykonywania. Jeśli masz ochotę go wykonać, zrobisz to następującą komendą:

make check

I zainstaluj pakiet:

make install