Rozbieranie

Czynności z tej sekcji są opcjonalne. Jeśli twoja partycja LFS jest raczej mała, z przyjemnością dowiesz się, że możesz wyrzucić niektóre niepotrzebne rzeczy. Pliki wykonywalne i biblioteki , jakie zbudowałaś do tej pory zawierają około 130 MB niepotrzebnych symboli debugowania.  (od tłumacza: - Do tej pory wystrzegałem się terminu "bug", tzn. pluskwa i stosowałem raczej zastępcze słowa, np. błąd. W chwili, gdy mowa o debugowaniu, debuggerach itp., raczej nie da się tak postępować.) Te symbole usuwamy po prostu:

strip --strip-unneeded /tools/{,s}bin/*
strip --strip-debug /tools/lib/*

Pierwsza z powyższych komend przesokczy około dwudziestu plików zgaszając, że nie rozpoznaje ich typu. Większość z nich to skrypty zamiast binariów.

Bądź osrożna, aby nie użyć --strip-unneeded w bibliotekach -- zostałyby zniszczone i musiałabyś budować całą Glibc od nowa.

Aby zaoszczędzić jeszcze parę megabajtów, możesz wyrzucić całą dokumantację:

rm -rf /tools/{,share/}{doc,info,man}

Teraz będziesz potrzebowała przynajmniej 850 MB wolnego miejjsca w twoim systemie LFS, aby móc zbudować i zainstalować Glibc w następnej fazie. Jeśli możesz zbudować i zainstalować Glibc, to możesz zbudować i zainstalować również całą resztę.