Wprowadzenie

W tym rozdziale wchodzimy na miejsce budowy i zaczynamy na poważnie konstruowanie naszego systemu LFS. To znaczy, że zrobimy chroot do naszego małego tymczasowego systemu, utworzymy pewne pomocne rzeczy, a wtedy rozpoczniemy instalowanie pakietów -- jednego po drugim.

Instalowanie tych wszystkich programów jest cakiem proste i prawdopodobnie będziesz myślała, że dużo krócej byłoby podać ogólne instrukcje dotyczące instalowania, a w pełni opisać jedynie instalowanie tych pakietów, które The installation of all this software is pretty straightforward, and you will probably think it would be much shorter to give here the generic installation instructions and explain in full only the installation of those packages that require an alternate method. Although we agree with that, we nevertheless choose to give the full instructions for each and every package, simply to minimize the possibilities for mistakes.

Jeśli zamierzasz używać optymalizacji kompilatora, zajrzyj do wskazówek na temat optymalizacji w http://www.linuxfromscratch.org/hints/downloads/files/optimization.txt. Optymalizacja kompilatora może trochę przyśpieszyć działanie danego programu, ale może również spowodować trudności w kompilacji, a nawet problemy w działaniu programu. Jeśli pakiet nie chce się skompilować z optymalizacją, spróbuj kompilowania bez optymalizacji i zobacz, czy problem zniknął.  Nawet gdy pakiet kompiluje się z optymalizacją, to istnieje ryzyko, że będzie skompilowany nieprawidłowo z powodu złożonych zależności między kodem programu i narzędziami budowania. Krótko mówiąc, niewielkie możliwe korzyści z optymalizacji kompilatora są ogólnie biorąc przeważone przez wiążące się z nimi ryzyko. Początkujących budowniczych LFS zachęcamy do budownia bez (przeróbkowych) optymalizacji. Wasz system będzie i tak bardzo szybki i stabilny zarazem.

Kolejność instalowania pakietów z tego rozdziału musi być ściśle zachowania, żeby zapewnić, że żaden program nie dbędzie miał "wrośniętej" ścieżki do /tools (hard-wired into it). Z tego samego powodu nie kompiluj pakietów równocześnie. Równoczesne kompilowanie może zaoszczędzic trochę twojego czasu (szczególnie na maszynach dwuprocesorowych), ale może spowodować, że program będzie zawierać zapisaną ścieżkę do /tools, co może spowodować, że przestanie działać po usunięciu tego katalogu.