Ponowne uruchamianie systemu

Skoro już wszystko jest poinstalowane, to trzeba wyjść ze środowiska chroot i ponownie uruchomić komputer. Zanim wyjdziemy z chroot, odmontujmy wszelkie zamontowane wirtualne systemy plików wykonując:

umount /proc
umount /dev/pts

Wyjdź ze środowiska chroot:

logout

W dodatku teraz, gdy wszystko jest już poinstalowane, to nie ma potrzeby trzymać w ogóle katalog /tools. Możesz go skasować. Ponieważ to pousuwa również tymczasowe kopie Tcl, Expect oraz DejaGnu, których używałaś do uruchamiania zestawów testowych, to będziesz musiała rekompilować i reinstalować je w swoim systemi, jeśli zechcesz jeszcze ich używać w przyszłości.

Możesz też zechcieć przenieść zawartość /sources do /usr/src/packages albo czegoś w tym stylu (lub po prostu skasować, jeśli masz je nagrane na płytce) i skasować ten katalog.

Zanim ponownie uruchomimy komputer, odmontujmy samą partycję LFS:

umount $LFS

Jeśli wcześniej zdecydowałaś się na tworzenie wielu partycji, to musisz odmontować te inne partycje przed odmontowaniem $LFS, w ten sposób:

umount $LFS/usr
umount $LFS/home
umount $LFS

A teraz możesz uruchomić ponownie swój system wykonując coś w tym rodzaju:

/sbin/shutdown -r now

Przyjmując, że bootloader Grub został ustawiony tak, jak to określiliśmy wcześniej, menu powinno domyślnie uruchomić automatycznie LFS 5.0.

Po ponownym uruchomieniu, twój system LFS jest gotów do użytku i możesz zacząć dodawanie swoich własnych programów.